PRODUKTY

dojedeme kamkoliv

Plastová břidlice Capacco - krytina z recyklovaného plastu

logo capacco

Ceník 2015 ke stažení zde.

Záruční list ke stažení zde.

Stavebně technické osvědčení zde.

Webové stránky: www.capacco.cz.

Plastová břidlice SK 1-3 je nový typ střešní krytiny vyráběný z recyklovaného plastu kabelových izolací. Tato krytina připomíná svým vzhledem a způsobem pokládání klasickou břidlicovou krytinu.

obrazek capaco krytina 01

Z hlediska složení materiálu jde o měkčené PVC s nepatrnou příměsí jiných termoplastů, jako např. PE nebo PP. Materiál obsahuje drobné zbytky kovu a pryže, které nejsou na závadu.

Tento materiál je vysoce odolný jak povětrnostním vlivům, tak i mechanickému poškození a svými vlastnostmi znemožňuje uchycení a růstu mechů. Po pokládce dojde k dotvarování krytiny přilehnutím k podkladu, tím se jednotlivé šablony ve střední části lehce prohnou. Povrch se časem mírně zachlupatí. Vznikne konečný, specifický ráz střechy.

Z hlediska tvárnosti lze tuto krytinu úspěšně použít u kulatých nebo půlkulatých částí střech, kde se jinak využívá oplechování.

obrazek capaco krytina 02

Krytina dobře odolává vysokým teplotám v létě i velmi nízkým v zimních měsících. Dále je odolná vůči působení UV záření. Tento materiál je s úspěchem využíván již několik desetiletí v elektrotechnice jako izolační povrch venkovních i podzemních kabelů. Tyto letité zkušenosti nám dokladují mnohostranné využití tohoto, dnes nám již tak dobře známého materiálu.

Výráběny jsou tři typy střešní krytiny:

  • SK1 - jesenická šablona, o rozměrech 345 mm x 345 mm, ve tvaru bývalé eternitové šablony.
  • SK2 - velká šablona, o rozměrech 400 mm x 400 mm, ve tvaru české šablony.

Krytina Capacco je:

  • lehká - od 11,7 kg/m2
  • hezká - imituje přírodní břidlici
  • nerozbitná - je stále pružná
  • stálobarevná - je probarvená celoprostorově
  • bezúdržbová - bez dalšího ošetřování
  • cenově dostupná

Výrobky byly testovány TECHNICKÝM A ZKUŠEBNÍM ÚSTAVEM STAVEBNÍM PRAHA.

Montáž:

Střešní krytina Capacco se pokládá na celoplošné bednění, zakryté pojistnou hydroizolací, difúzně otevřenou fólií nebo nepískovanou lepenkou. Je potřeba zajistit odvětrání podstřešních prostor. Pokládka této krytiny je shodná s pokládkou eternitových a břidlicových krytin tohoto tvaru. A to i v případě instalace sněhových zábran. Z estetických důvodů se krytina pokládá oříznutou hrankou dolů, ale výjimečně je možné ji použít i obráceně.

Fotogalerie

obrazek capaco krytina 03obrazek capaco krytina 04obrazek capaco krytina 05obrazek capaco krytina 06obrazek capaco krytina 07obrazek capaco krytina 08obrazek capaco krytina 09

Akce Bramac

Na výrobky Bramac je nyní sleva až 40%. Více informací na naší prodejně.

© MPS Semily | tel: 481 652 504 | e-mail: obchod@mpssemily.cz